Uspávání broučků v Olomučanech, akce SPOZ Olomučany za sponzorského příspěvku Včelařů Olomučany.

Uspávání broučků v Olomučanech, akce SPOZ Olomučany za sponzorského příspěvku Včelařů Olomučany.

Kalendar
17. 10. 2015 18. hod Již proběhlo
Akce již proběhla
Místo konání: Areál Mateřské školy v Olomučanech

Uspávání broučků v Olomučanech 17.10.2015, akce SPOZ Olomučany za sponzorského příspěvku Včelařů Olomučany.

I v letošním roce nás, Základní organizaci včelařů v Olomučanech, požádaly organizátorky této pěkné akce pro děti, zda bychom se mohli této akce zúčastnit a poskytnout přítomným dětem nějaký dárek. Pozvání jsme přijali a rozhodli se dětem věnovat med z naší produkce.

V letošním roce nám příroda přála, důsledným léčením jsme zamezili větším úhynům včelstev přes zimu, včelky se taky snažily a tak odměnou pro nás je vysoce kvalitní med v dostatečném množství od včelstev z Olomučan a Klepačova.

Všichni včelaři z obou obcí jsme sdruženi v jedné základní organizaci s názvem ZO ČSV Olomučany, o.s.. Že zúčastněným dětem věnujeme med, bylo tedy jasné. Ale přemýšleli jsme o tom, jak se odlišit od loňského roku, kdy jsme se této akce zúčastnili poprvé. Navrhl jsem podarovat děti figurkou medvídka naplněného medem. Balení o velikosti 250 gramů je praktické a pro děti atraktivní.

Nazvali jsme ho „Medový medvídek“. Jak se nám to podařilo zvládnout, posuďte sami na přiložených fotografiích Medového medvídka.

Medového medvídka od včelařů Olomučany dostaly všechny zúčastněné děti, všechny pořadatelky akce a mistři ozvučení. Odměnou všem dospělým byly rozzářené oči přítomných dětí.

Člen výboru Včelařů, Mgr. Radek Kubík celou akci natočil na video. Videozáznam z této vydařené akce si můžete spustit kliknutím na odkaze: https://youtu.be/bn1EjSSL128                                                                                                                                                  

Za včelaře Olomučany:
Jiří Hlaváček
jednatel
20.10.2015

MEDOVÝ MEDVÍDEK OD VČELAŘŮ_1.JPG, 26.24 KB

MEDOVÝ MEDVÍDEK OD VČELAŘŮ_2.JPG, 22.14 KB