Knihovna

25. 2. 2021

Komunitní knihovna

Naše knihovna byla nominována na ocenění Komunitní knihovna Jihomoravského kraje 2020, které Moravská zemská knihovna každoročně uděluje pod patronací hejtmana kraje nejlepším jihomoravským veřejným knihovnám.
Z důvodů současné situace se nemohlo uskutečnit slavnostní setkání s nominovanými knihovnami a tak knihovna v Olomučanech obdržela písemné poděkování za svoji činnost od ředitele Moravské zemské knihovny v Brně prof. PhDr. Tomáše Kubíčka, Ph.D.

Číst dále
3. 12. 2020

Jabloň pro čtenáře

V průběhu listopadu bylo vysazeno 14 nových ovocných stromků za podpory nadace Veronica (nadace.veronica.cz) a organizátorky, paní Marcely Drkošové.
Také naše knihovna má v aleji svůj stromek.Je to odrůda Angold a popis ovocnářů říká:
Odrůda Angold, ovocný strom, kultivar druhu jabloň domácí . Plody jsou řazeny mezi odrůdy zimních jablek, sklízí se v září až říjnu, dozrává v listopadu, skladovatelné jsou do března. Byla vyšlechtěna v ČR. Odrůda vznikla zkřížením odrůdy Antonovka a Golden Delicious.Chuť plodů je navinule sladká, aromatická. Dužnina jemná, středně pevná a šťavnatá.  
Tak přeji za všechny čtenáře naší jablůňce, aby se jí dobře dařilo  a aby pěkně rostla.

Přílohy:
Číst dále
3. 12. 2020

Knihovna otevřena

Vážení čtenáři,

od dnešního dne, 3.12.2020, je knihovna opět otevřena v obvyklou půčovní dobu: 15.30 - 18.30 hod.

Betlém 2020.jpeg, 128.45 KB

Číst dále
11. 11. 2020

Výsadba Ovocné aleje - změna termínu

Termín konání  výsadby  Ovocné aleje je posunutý na sobotu 21.11. 2020.

Těšíme se na společné setkání.

Přílohy:
Číst dále
9. 10. 2020

Družina v knihovně

Tento týden probíhá již 24. ročník TÝDEN KNIHOVEN. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP). Cílem je podpora knih a čtenářství. V rámci toho dnes přišly do knihovny děti ze školní družiny. Nejprve oddělení mladších dětí. Prohlédly si knihy v dětském oddělení, pohrály si s hračkami v dětském koutku a vykreslovaly omalovánky. Potom si poslechly krátký příběh z knížky, který jim přečetla p. učitelka Košťálová.

 

Po odchodu malých dětí přišla skupina starších žáků s vychovatelkou p. Čechovou. Velká většina starších žáků jsou již stálými návštěvníky knihovny. Vrátili již přečtené knihy a vybrali si další. Dvě děvčata přečetla ukázku z knih, které si vybrala k vypůjčení.

 

 

 

 

Číst dále